Звіт USDA виявився не настільки ведмежим, як очікував ринок сої

2018-10-12 12:15:08
Звіт USDA виявився не настільки ведмежим, як очікував ринок сої

Департамент сільського господарства США (USDA) в своєму жовтневому балансі попиту та пропозиції практично не змінив прогноз світового виробництва сої, а лише збільшив початкові та кінцеві запаси на 1,91 та 1,78 млн т відповідно, насамперед, завдяки збільшенню запасів в США.

 

Дані звіту USDA розійшлися з прогнозами аналітиків ринку, які очікували збільшення виробництва сої в США щонайменше ще на 1 млн т. Проте експерти USDA суттєво зменшили площі збирання сої, тому попри зростання прогнозу врожайності сої, оцінка виробництва для США залишилася на рівні вересневого балансу 127,7 млн т.

 

Трейдери очікували подальшого збільшення виробництва сої в США та зниження цін, але несподівані дані розвернули ринок доверху, й ф’ючерси на сою виросли на 2% до 317,6 $/т, а на соєву олію - на 1,8% до 642 $/т.

 

Основна увага учасників ринку зараз буде прикута до оцінки виробництва сої в Бразилії, оскільки зростання попиту на бразильську сою з боку Китаю вже призвело до збільшення площ посіву сої на 3%, хоча посушливі погодні умови поки що не дають надії на зростання врожаю. За оцінками аналітичної агенції CONAB, виробництво сої в Бразилії у 2018/19МР складе 117-119,4 млн т, тоді як USDA прогнозує його на рівні 120,5 млн т, а експорт – в межах 75 млн т в порівнянні з 76 млн т в поточному сезоні.

 

Також не змінилась оцінка імпорту сої до Китаю, який USDA прогнозує на рівні 94 млн т, хоча Китай заявив про програму зменшення імпорту сої в поточному сезоні до 80 млн т.

 

Тому ринок сої найближчими місяцями залишиться під впливом торговельних суперечок між США та Китаєм.

Коментарі відвідувачів (0):