Зростання попиту підвищує ціни на цукор

2017-02-15 12:09:16
Зростання попиту підвищує ціни на цукор

Темпи зростання цукрових ф’ючерсів в 2016 році стали найвищими з 2009 року. Протягом року вони подорожчали на 28%. Головними чинниками підвищення цін стали викликана явищем Ель-Ніньо посуха в Індії та активізація покупців з Китаю та Ірану.

 

В 2017-18 роках, за оцінкою експертів S& P Global Platts, запаси цукру в світі перевищуватимуть попит на 1-3 млн. тон. Щоправда, за умови нарощування виробництва в Азії, зростання врожаю в ЄС та стабільному врожаї в Бразилії.

 

Аналітики компанії ED& F Man Holdings Ltd вважають, що мізерні запаси наприкінці сезону зможе підтримати гарний врожай в Бразилії.

 

Експерти Sucden оцінюють світові запаси у 77,2 млн. тон, що стане найнижчим показником останніх п’яти років. Через це ціни на цукрові ф’ючерси будуть залежати від фактичних обсягів виробництва, а трейдерам потрібно буде враховувати ризики потенційних збоїв.

 

«Світові запаси скоротились, а потужності Індії та Бразилії все ще викликають сумніви. Будь які збої виробництва викликатимуть занепокоєння у трейдерів, тому ринок проведе додаткові надбавки за ризик», - повідомив керівник Copersucar Паулу де Соуза.

 

Через активні експортні продажі виробники підняли ціни на цукор в Україні.

 

За тиждень відпускні ціни виросли на 0,34% та знаходяться в межах 14500-14800 грн/тн.

Коментарі відвідувачів (0):