Зменшення врожаю турецької пшениці активізує імпорт зерна до країни

2016-07-05 13:49:28
Зменшення врожаю турецької пшениці активізує імпорт зерна до країни

Іноземна сільгоспслужба при USDA в своєму звіті повідомляє, що цьогорічний врожай пшениці в Туреччині складе 17,5 млн. тон проти минулорічних 19,5 млн. тон.

 

Жнива пшениці в Туреччині почались в середині травня. Врожайність та якість зерна різниться в залежності від регіону вирощування. Сильна посуха знищила частину врожаю в деяких областях країни.

Заборона продажу та перевезень всередині країни аміачної селітри та нітрату калію, введені після червневого теракту в Стамбулі, також несприятливо вплинули на розмір валового збору.

 

Турецькі виробники використовують для переробки та подальшого експорту продукції пшеницю місцевого та імпортного походження. Минулий сезон відзначився рекордним експортом продукції переробки пшениці. Туреччина реалізувала на зовнішніх ринках 3,26 млн. тон пшеничного борошна та 700 тис. тон пасти. основними покупцями борошна стали:

  • Ірак – 1,3 млн. тон,
  • Судан – 0,55 млн. тон,
  • Сирія – 0,28 млн. тон.

 

Частка цих країн серед 110 країн-покупців становить 64% від загального експорту турецького борошна.

Протягом 8 місяців сезону 2015/16 МР Туреччина імпортувала 3,7 млн. тон м’якої пшениці та 240 тис. тон твердої пшениці з Росії, Канади, Мексики та Литви.

В поточному сезоні імпорт зросте до 4,75 млн. тон завдяки скороченню виробництва пшениці та зростанню попиту на турецьке борошно.

 

Україні потрібно активно працювати над просуванням власної продовольчої пшениці на турецький ринок, та скористатися перевагою сусідства з потужним імпортером пшениці в регіоні

Коментарі відвідувачів (0):