Зменшення врожаю сої в Аргентині зможе підтримати світові ціни

2017-04-25 12:34:41
Зменшення врожаю сої в Аргентині зможе підтримати світові ціни

За інформацією аналітиків Oil World, в поточному сезоні Аргентина збере найнижчий за останні 3 роки врожай сої в обсязі 55 млн тон, хоча раніше він оцінювався в 55,3 млн тон. В той же час USDA прогнозує аргентинський врожай сої на рівні 56 млн тон.

 

Скорочення виробництва обумовлене погіршенням врожайності та зменшенням посівних площ з минулорічних 18,8 млн га до 18,3 млн га, тоді як два роки тому соєю було засіяно рекордних 19,5 млн га. При цьому експерти Зернової біржі Буенос-Айресу оцінюють скорочення площ під соєю у 0,8 млн га, а експерти біржі Росаріо – у 1 млн га.

 

Незважаючи на суттєве покращення погодних умов над більшістю регіонів Аргентини, збирання сої значно відстає від графіку. Протягом тижня було обмолочено ще 8,5% площ і на 20 квітня соя зібрана з 3 млн га площ, що складає 16,3% від плану. Цей показник незначно поступається підсумкам минулого року (16,4%), проте є суттєво нижчим за середньорічний показник для вказаного періоду у 38%. Затримка із збиранням робить посіви більш чутливими до хвороб, що може погіршити якість та кількість нового врожаю.

 

За оцінками Oil World, в наступному сезоні аргентинські фермери скоротять посівні площі під соєю за рахунок нарощування виробництва більш рентабельної кукурудзи. Крім того, експортне мито на сою до кінця року залишиться на рівні 30%, тоді як на кукурудзу воно відсутнє. З січня 2018 р. експортне мито на сою буде щомісяця зменшуватися на 0,5% до грудня 2019 року.

 

Через низькі ціни на сою в Чикаго аргентинські фермери не поспішають укладати угоди на сою нового врожаю. Обсяги тижневих продажів не перевищують 500 тис тон. На початок тижня було реалізовано лише 9% сої нового врожаю, тоді як зерно старого врожаю реалізоване на 84%.

Коментарі відвідувачів (0):