Збільшення площ і хороші умови перезимівлі на території Росії, України і ЄС сприяють високому врожаю пшениці в цьому році

2019-01-14 12:17:22
Збільшення площ і хороші умови перезимівлі на території Росії, України і ЄС сприяють високому врожаю пшениці в цьому році

Зима 2018/19 року характеризується рясними снігопадами в Чорноморському регіоні. На даний момент вся територія України покрита снігом. На заході та півдні країни висота снігового покриву становить 5-10 см, на сході та півночі — 20-40 см. Температури залишаються відносно низькими, проте в ці вихідні прогнозується потепління до 0 градусів, яке буде супроводжуватися новими снігопадами. Площа посіву озимої пшениці залишилася практично на рівні минулого року.

 

Росія навпроти наростила площі посівів озимої пшениці на 4-5%.Територія Центрального і Поволзького регіонів Росії також покрита снігом (20 до 60 см). Навколо Ростова сніговий покрив досягає 5-20 см. В Краснодарському краї (південь Росії) в даний час мало снігу, а температура залишається позитивною або близькою до нуля. Найближчими днями температурна ситуація зберігатиметься, хоча в регіоні прогнозуються снігопади. Таким чином, цього року посіви озимих у Чорноморському регіоні дуже добре захищені від заморозків.

 

Фермери чотирьох найбільших країн-виробників пшениці в Європейському союзі розширили посіви пшениці, тому що суха погода перешкоджала посадці ріпаку, повідомляють аналітики і трейдери.

 

«Проблеми з сівбою ріпаку означають, що в ЄС збільшиться урожай пшениці та експортні запаси цим влітку, якщо посіви благополучно переживуть зиму, і у нас буде нормальна погода до збору врожаю», — каже німецький трейдер.

 

За оцінками міністерства сільського господарства, в найбільшому в ЄС виробника пшениці, Франції, посіви озимої м'якої пшениці врожаю 2019 року виросли на 3,5 відсотка в порівнянні з попереднім роком до 5,03 мільйона гектарів.

 

Сприятливі умови підвищують ймовірність великого врожаю пшениці у Франції в цьому році. Французька пшениця, в основному, знаходиться в хорошому стані, після того, як дощ в кінці минулого року пом'якшив посуху в північних регіонах, в той час як холодна погода в цьому місяці також може сприяти розвитку посівів.

 

У Німеччині, другому за величиною виробнику, посіви озимої пшениці збільшилися на 4,6 відсотка до 3,02 мільйона гектарів, за оцінками статистичного агентства.

 

«Осінь була дуже суха для посіву ріпаку, і деякі фермери звернулися до пшениці», — сказав німецький зерновий аналітик.

 

Статистичне управління оцінює, що посіви озимого ріпаку в Німеччині були скорочені на 25% до 917 000 га. Асоціація олійних культур Німеччини оцінює скорочення у 18,1 відсотка.

 

Площа посівів пшениці у Великобританії збільшиться на 4 відсотки до 1,87 мільйона гектарів, йдеться в повідомленні Ради з розвитку сільського господарства та садівництва країни.

 

Британська пшениця знаходиться в доброму стані, суха погода поки не викликає серйозного занепокоєння, заявив головний радник Національної спілки фермерів Джек Уоттс.

 

Уоттс повідомив, що умови посадки були в цілому сприятливими. Скорочення посівів ріпаку, можливо, сприяло збільшенню посівів пшениці.

 

«Нашою найбільшою головним болем буде реалізація врожаю 2019 року», — сказав Уоттс, зазначивши, що урожай пшениці буде збиратися в умовах після Брексита, і торговельні відносини з основними споживачами в ЄС залишаються невизначеними.

 

У Польщі, четвертому за величиною виробнику, площа озимої пшениці, ймовірно, збільшиться приблизно на 5 відсотків порівняно з попереднім роком, до більш ніж 2 мільйонів гектарів, при цьому буде посіяно менше ярого зерна, сказав Войтек Сабаранскі з аналітичного агентства Sparks Polska.

Коментарі відвідувачів (0):