Якість пшениці в Казахстані гірша за тогорічну

2018-10-11 12:11:16
Якість пшениці в Казахстані гірша за тогорічну

Збиральна кампанія в Казахстані проведена на 97,3% площ. Проте через холодну весну, надмірно вологе літо та пізнє збирання якість пшениці значно гірша за тогорічну. В більшості регіонів досі тривають опади, а вже з середини вересня в окремих районах спостерігалися заморозки, які пошкодили зернові культури.

 

Станом на 15 вересня через затримку дозрівання було обмолочено лише 46,5% площ під зерновими, тоді як в минулому році на цю дату було обмолочено 76,5% площ. Деякі аграрії збирали недозріле зерно через побоювання сильних втрат у випадку ранньої зими.

 

За даними МСГ країни станом на 14 вересня серед зібраної пшениці зерна вищого класу не було, кількість зерна першого класу складала 0,8% від минулорічного обсягу на цю ж дату, зерна другого класу – 1,4%, третього – 78% від кількості 2017 року.

 

Проте до завершення збирання зарано робити висновки про якість казахстанського врожаю, - вважають в Союзі зернопереробників та хлібопекарів країни. Тим більше, що ситуація досить неоднорідна в розрізі регіонів. Фактичні підсумки стануть відомими наприкінці жовтня, коли аграрії повністю зберуть та просушать зерно.

 

Однак експерти вважають, що погана якість зерна не вплине на експортні перспективи казахстанського борошна, основним споживачем якого останніми роками залишається Афганістан. Цю країну більше цікавить борошно з низьким вмістом клейковини, яке має нижчу ціну. А для його виробництво ідеально підійде пшениця четвертого класу, якої в цьому році в Казахстані зібрали особливо багато.

 

Нагадаємо, що експерти Міжнародної Зернової Ради у вересневому огляді світового ринку оцінили виробництво зернових в Казахстані в поточному МР у 19,1 млн т, з яких виробництво пшениці – у 14,2 млн т, а обсяг експорту зерна – у 9,2 млн т.