Як торговельні війни вплинуть на ринки сировини?

2018-03-23 12:10:26
Як торговельні війни вплинуть на ринки сировини?

Президента США Д. Трамп наказав протягом 15 днів підготувати перелік китайських товарів, на які буде запроваджене імпортне мито.

 

У своєму виступі Трамп заявив, що мова йде про постачання товарів виробництва КНР на суму майже 60 млрд дол. на рік. Вказані заходи, на думку президента, давно назрівали, оскільки за доволі незначний проміжок часу в США припинили роботу 60 тис заводів.

 

Трамп вкотре звинуватив Китай у крадіжці інтелектуальної власності американських кампаній та держави, та зазначив: «хоча я й вважаю КНР нашими друзями, проте профіцит Китаю у торгівлі з США став неконтрольованим. До речі, Південна Корея та ЄС також проводять торгівлю не за правилами».

 

Нещодавно Трамп запровадив імпортні мита на алюміній та сталь, проте Американська адміністрація вирішила відтермінувати введення мита при імпорті алюмінію та сталі з країн, що є партнерами та союзниками США, зокрема, з Євросоюзу.

 

Ринки ще не відреагували на запровадження мит, оскільки ще не узгоджений перелік товарів, яких вони стосуватимуться, та невідомо, яку відповідь дасть Китай.

 

Експерти вважають, що КНР запровадить імпортне мито на американську сою, проте необхідність імпортувати майже 100 млн т сої на рік не зупинить експорт сої з США. Зменшення виробництва сої в Аргентині ще більше посилить невизначеність на ринку.

 

Після запровадження Трампом імпортних мит ціни на сою та інші аграрні позиції майже не змінилися.

Коментарі відвідувачів (0):