Як сезон дощів впливає на якість української пшениці?

2016-06-15 15:51:31
Як сезон дощів впливає на якість української пшениці?

Синоптики говорять, що травня з такою кількістю опадів в Україні не спостерігалося вже близько 20 років. В більшості регіонів, де вирощують зернові та олійні культури, травневі опади склали від 133 (як в Одесі) до 296 (як в Харкові) % від норми. Навіть на півдні країни, що зазвичай вважається зоною ризикованого землеробства, кількість опадів на протязі травня перевищила середню норму на 66 %. Розберемося, як це вплине на основні сільськогосподарські культури.

 

На ячмінь в період наливання зерна весняні опади впливають вкрай сприятливо, оскільки дозволяють досягнути більш високої врожайності. Очікується, що цьогорічна врожайність досягне рівня рекордних минулорічних показників. Найбільші занепокоєння за стан озимини викликають Полтавська та Дніпропетровська області, проте там стан посівів покращується завдяки їх підживленню. Проте потрібно звернути увагу на те, що збиральна кампанія може стартувати дещо пізніше, ніж зазвичай.

 

Так само опади травня вплинули і на стан пшениці, зростає імовірність отримати надзвичайну врожайність. Незважаючи на нестачу вологи восени під час посівної кампанії, чудові умови перезимівлі та весна з достатньою кількістю опадів дозволяють сподіватися на гарний майбутній врожай, що буде отриманий завдяки високій продуктивності зернових майже у всіх регіонах країни. Існують ризики вилягання посівів, внаслідок чого можуть ускладнитися процес збирання врожаю та підвищитись втрати, проте наразі ще лише побоювання.

 

Внаслідок періоду дощів можна очікувати збільшення частки фуражної пшениці в загальному обсягу зібраного зерна. Загалом на протязі останніх п’яти років на тлі збільшення врожайності пшениці відмічається тенденція зменшення кількості високопротеїнового зерна.

Коментарі відвідувачів (0):