Введення антидемпінгового мита може збільшити вартість мінеральних добрив

2016-12-28 12:06:45
Введення антидемпінгового мита може збільшити вартість мінеральних добрив

Український уряд вирішив обмежити імпорт добрив з РФ, шляхом запровадження антидемпінгового мита.

 

Українська влада вважає, що купівля мінеральних добрив лише в однієї країни загрожує стабільності сільськогосподарської галузі.

 

Тому Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) вирішила запровадити антидемпінгове мито на ті добрива, що імпортуються з Росії.

 

В висновках Мінекономрозвитку, яке провело відповідне розслідування щодо ввезення до країни деяких видів мінеральних добрив російського виробництва, йдеться про наявний факт демпінгу. Ввезення добрив за зниженими цінами загрожує продовольчій безпеці країни та призводить до збитковості вітчизняних виробників добрив.

 

Оскільки майже 80-90% всіх добрив, що використовуються українськими аграріями, вироблені в РФ, занижені ціни ставлять підприємства АПК в залежність від виробників, що в подальшому може становити небезпеку.

 

Для зменшення впливу РФ на українську економіку Кабмін розробляє законопроект про зміну мит на ввезення найвживаніших видів добрив. Крім того, у відомстві заявляють про необхідність проведення диверсифікації поставок та співпрацю з виробниками з Китаю, США, Близькосхідних країн.

 

Невдовзі уряд обіцяє передати до Верховної Ради проект закону про заходи, що дозволять диверсифікувати поставки мінеральних добрив завдяки зменшенню ставок імпортного мита на найбільш вживані види добрив.

 

До прийняття нового закону МКМТ просить відкласти запровадження антидемпінгових санкцій відносно російської продукції, щоб «не створювати потенційну загрозу підприємствам агросектору». Крім того, відомство планує найближчим часом направити до Мінагрополітики звернення про тимчасове призупинення запроваджених заходів до того часу, як рішення вступить в дію.

 

Коментарі відвідувачів (0):