Введене Китаєм імпортне мито на сою обвалило ринки

2018-04-05 12:10:29
Введене Китаєм імпортне мито на сою обвалило ринки

Вчора Китай оприлюднив список товарів виробництва США на суму 50 млрд $, на які буде запроваджене імпортне мито в розмірі 25%, куди увійшли соя, кукурудза та пшениця.

 

Як наслідок, в Чикаго протягом торгової сесії ціни на сою впали на 4%, на кукурудзу та пшеницю – на 2%. Щоправда, наприкінці торгів ціни на кукурудзу та пшеницю відіграли падіння, а травневі ф’ючерси на сою в порівнянні з попередньою сесією втратили 2,1% і наразі торгуються по 374,4 $/т.

 

Попри жорстку відповідь, Китай наголошує на готовності до переговорів та навіть наполягає на їх проведенні.

 

Імовірно, що про переговори між США та Китаєм буде повідомлено найближчим часом, а вчора був анонсований візит до КНР міністра фінансів США Мнучина.

 

Головним козирем Китаю є те, що він володіє більшою частиною американського зовнішнього боргу, у рефінансуванні якого так зацікавлені США, що, можливо, і є фактичною причиною торговельної війни.

 

Через падіння чиказької біржі трейдери в Україні зупинили закупки або знизили ціни на сою та кукурудзу. Запровадження імпортного мита на американську сою та кукурудзу сприятиме активізації закупівлі Китаєм української агропродукції, що призведе до подальшого зростання цін.

Коментарі відвідувачів (0):