Введене Китаєм імпортне мито на сою обвалило ринки

2018-04-05 12:10:29
Введене Китаєм імпортне мито на сою обвалило ринки

Вчора Китай оприлюднив список товарів виробництва США на суму 50 млрд $, на які буде запроваджене імпортне мито в розмірі 25%, куди увійшли соя, кукурудза та пшениця.

 

Як наслідок, в Чикаго протягом торгової сесії ціни на сою впали на 4%, на кукурудзу та пшеницю – на 2%. Щоправда, наприкінці торгів ціни на кукурудзу та пшеницю відіграли падіння, а травневі ф’ючерси на сою в порівнянні з попередньою сесією втратили 2,1% і наразі торгуються по 374,4 $/т.

 

Попри жорстку відповідь, Китай наголошує на готовності до переговорів та навіть наполягає на їх проведенні.

 

Імовірно, що про переговори між США та Китаєм буде повідомлено найближчим часом, а вчора був анонсований візит до КНР міністра фінансів США Мнучина.

 

Головним козирем Китаю є те, що він володіє більшою частиною американського зовнішнього боргу, у рефінансуванні якого так зацікавлені США, що, можливо, і є фактичною причиною торговельної війни.

 

Через падіння чиказької біржі трейдери в Україні зупинили закупки або знизили ціни на сою та кукурудзу. Запровадження імпортного мита на американську сою та кукурудзу сприятиме активізації закупівлі Китаєм української агропродукції, що призведе до подальшого зростання цін.