Влада інтенсивно працює над земельною реформою

2019-09-26 12:02:45
Влада інтенсивно працює над земельною реформою

Кабмін направив до ВРУ законопроект № 2178 від 25.09.19 «Про внесення змін до окремих законодавчих актів України, що стосуються обігу сільськогосподарських земель», який передбачає скасування мораторію на продаж сільгоспземель всіх форм власності з 1 жовтня 2020 р.

 

Купувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення зможуть громадяни та юридичні особи України, територіальні громади, держава, іноземні громадяни та особи без громадянства, у випадку отримання в порядку спадкування і з зобов'язанням відчужити ділянку протягом року.

 

Документом встановлюється обмеження на сукупну площу сільгоспземель, що знаходяться у власності громадянина та юридичної особи, й пов’язаних із нею осіб, в розмірі не більше 15% землі в межах області та 0,5% в межах України.

 

Заступник міністра економіки, торгівлі та сільського господарства Т. Висоцький, який займається питаннями аграрної політики, повідомив, що Держгеокадастр позбавлять права розпоряджатися землею, а після завершення реформи децентралізації буде призначене нове керівництво цього відомства.

 

«В земельному пакеті до 1 жовтня має бути внесений законопроект про передачу землі до громад. Це пріоритетні для прийняття документи. Наразі звільнені керівники центрального апарату та окремих регіональних підрозділів Держгеокадастру. Ми формуємо перелік повноважень для керівництва відомства, а надалі будем виходячи з цих вимог шукати людей. Керівника Держгеокадастру визначать на відкритому конкурсі із залученням кадрових служб всіх міністерств та публічними результатами», - розповів Т. Висоцький.

Коментарі відвідувачів (0):