Вітчизняні експортери можуть втратити зерновий ринок Китаю

2016-07-15 14:20:46
Вітчизняні експортери можуть втратити зерновий ринок Китаю

Під час експорту продукції до світових ринків вітчизняним експортерам потрібно неухильно дотримуватися норм укладених угод. Передусім мова йде про необхідність виконання вимог фітосанітарної інспекції Китаю при експорті зернових культур в цю країну.

 

На цьому в ході роботи групи з функціонування зернового ринку наголосив учасникам ринку керівник Держслужби з питань безпеки продуктів харчування та захисту споживачів України В. Лапа.

 

Він відмітив, що «наразі Україна є одним з лідерів експорту зерна, і для того, щоб залишати на цих позиціях і надалі, вона повинна неухильно дотримуватися зобов’язань, які взяла на себе перед міжнародними партнерами».

 

Експорт зернових культур проводиться у відповідності до норм низки міжнародних документів. До того ж кожна країна регламентує власні фітосанітарні вимоги до продукції, яка імпортується. У разі невідповідності зерна, що постачається, таким вимогам, країна-імпортер відправляє нотифікаційне повідомлення про порушення фітосанітарних вимог.

 

За словами В. Лапи, нещодавно китайська національна організація захисту рослин надіслала Україні ноту щодо невідповідності якості кукурудзи українського походження існуючим фітосанітарним вимогам КНР.

 

Китай є надзвичайно важливим партнером для України, тому експортери повинні враховувати його фітосанітарні вимоги. До того ж, трейдерам потрібно самостійно розробити механізми, що дозволять в подальшому уникати подібних випадків для збереження попиту на вітчизняне зерно. Держава, з свого боку, повинна контролювати якість продукції, що має експортуватися до третіх країн, під час вирощування, переміщення в межах країни та експорту. 

Коментарі відвідувачів (0):