Верховна Рада запровадила єдиний реєстр для відшкодування експортного ПДВ

2016-12-22 12:47:23
Верховна Рада запровадила єдиний реєстр для відшкодування експортного ПДВ

Парламентарі 21 грудня прийняли законопроект № 5368, що передбачає запровадження єдиного реєстру заявок для відшкодування експортного ПДВ.

 

Казначейство буде проводити виплати виключно на підставі інформації з Єдиного відкритого реєстру, не очікуючи висновків ДФС. З липня наступного року реєстрація податкових накладних в реєстрі стане достатньою підставою для формування податкового кредиту та не буде потребувати додаткових документів для підтвердження.

 

Крім того, за законом аграрії будуть звільнені від штрафів за зроблені протягом 2016 року помилки при розподілі податкового кредитку в межах спецдекларацій.

 

Прийнятий Верховною Радою 20 грудня закон про зміни в складанні та виконанні бюджетів встановлює, що протягом 2017-2021 років на підтримку агросектору буде спрямовано не менше 1% від ВВП галузі. З цієї суми для закупки вітчизняної техніки та обладнання буде використано в 2017 році 10%, в 2018 – 15%, протягом 2019-2021 – 20%. Дотації аграріям виплачуватимуться в автоматичному режимі на підставі даних податкової звітності пропорційно вартості реалізованої продукції. Проте у Всеукраїнській аграрній раді побоюються, що заплановані кошти взагалі можуть бути не виділені.

 

Певні новації вводяться в дію новим законом про забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2017 році.

 

Ставка єдиного податку 4-ї групи зросте на 17%, що для рілля означатиме зростання ставки з 0,81% до 0,95% нормативної грошової земельної оцінки. При визначені бази оподаткування єдиним податком для 4-ї групи індекс споживчих цін в 2015 році прийнятий за 100%, а мінімальна ставка земельного податку складає 0,3%.

 

Відміняється вимога державної реєстрації договорів оренди для отримання права сплачувати єдиний податок 4-ї групи, змінюються правила обчислення та сплати податку підприємствами, що вирощують продукцію в закритому ґрунті.

Коментарі відвідувачів (0):