Верховна Рада прийняла закон про органічну продукцію

2018-04-20 12:23:05
Верховна Рада прийняла закон про органічну продукцію

Верховна Рада України 251 голосами «за» прийняла у першому читанні законопроект «Про основні засади та вимоги до виробництва, обігу та маркування органічної продукції», - повідомила прес-служба Мінагрополітики.

 

Даний закон сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції, розширенню зовнішніх ринків збуту, створенню прозорих умов ведення господарської діяльності при виробництві та збуті вказаних товарів.

 

Законом визначаються загальні засади державного регулювання в сфері виробництва та обігу органічної продукції, права, обов’язки та відповідальність за порушення учасників ринку органічної продукції, затверджуються повноваження та відповідальність центральних органів виконавчої влади.

 

Документ змінює вимоги до виробництва, маркування та обігу органічної продукції, та встановлює принципи сертифікації органічного виробництва з деталізацією в розрізі галузей, визначає порядок реєстрації органів сертифікації учасників ринку органічного насіння та продукції.

 

Окремо визначений перелік та допустиму концентрацію речовин (компонентів), які дозволено використовувати в процесі органічного виробництва, та процедура отримання дозволу на їх використання.

 

Нагадаємо, що з 4 квітня в Україні запроваджена нова система контролю якості та безпеки харчових продуктів, яка дозволить перевіряти підприємства в залежності від ступеня ризику для життя та здоров’я людей. Зокрема, продаж свіжого м’яса несе більше ризиків, ніж реалізація фасованої продукції тривалого зберігання.

Коментарі відвідувачів (0):