В українських портах продовжує дешевшати перевалювання зерна

2017-04-27 12:06:29
В українських портах продовжує дешевшати перевалювання зерна

Сьогодні в українських портах склався профіцит потужностей по перевалюванню зернових, що дозволяє і надалі зменшувати ставки для експортерів. Проте у компаній, що оперують зерновими терміналами, зберігається достатній рівень маржі.

 

В минулому році були введені в дію одразу три великі термінали: COFCO в Миколаєві потужністю 2,5 млн тон, та чорноморські Bunge потужністю 1 млн тон та Risoil потужністю 2,2 млн тон, що значно випередило темпи експорту зерна. Крім того, у трейдерів та експортерів з’явилися можливості вибору термінала для перевалювання.

 

Після введення нових потужностей ставки в середньому знизилися на 3-5 $/т в залежності від розташування терміналів. Проте це зниження стало лише початковим етапом. Аналітики вважають, що невдовзі розпочнеться другий етап зменшення тарифів, через що перевалювання подешевшає ще на 1-2 $/т.

 

Сьогодні ставки на перевалювання складають в середньому 12 $/т, тоді як 5-10 років тому вони були на рівні 18-22 $/т.

 

Вартість перевалювання зерна в російських портах за кілька останніх років також впала з 27-28 $/т до 16-17 $/т, - повідомляє керівник Інституту кон’юнктури агроринку Д. Рилько. На його думку, зменшення логістичних затрат дозволить збільшити закупівельні ціни на зерно в новому сезоні.

Коментарі відвідувачів (0):