В Україні введені нові норми боротьби з африканською чумою свиней

2017-04-27 15:32:55
В Україні введені нові норми боротьби з африканською чумою свиней

Днями в Україні була введена в дію нова «Інструкція з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней», яка запроваджує нові норми для співробітників ветеринарної служби у боротьбі з АЧС та чітко визначає процеси, що відбуваються в межах боротьби з АЧС. Крім того, інструкція запроваджує нові поняття: біологічна безпека, господарство з високим рівнем біологічної безпеки, інфікований об’єкт та інші.

 

Документом регламентується закритий режим роботи, скорочуються межі зон спостереження та захисту. Відтепер епізоотичним вогнищем вважатиметься не весь населений пункт, де виявлена АЧС, а лише його частина.

 

Також дозволяється переробка м’яса здорових не інфікованих тварин із зони захисту, які підлягають знищенню.

 

«Введення в дію нової інструкції є безперечним кроком вперед», - вважає президент асоціації «Свинарі України» А. Лоза. - «Проте потрібно продовжити роботу над вдосконаленням цього документу, оскільки в ньому враховані не всі наші пропозиції».

 

Зокрема, в асоціації наполягають на введенні правки, що дозволить господарству з підтвердженим високим рівнем біобезпеки не знищувати поголів’я при потраплянні у трикилометрову зону захисту.

 

Позитивним моментом президент АСУ вважає введення поняття біобезпеки. Це буде стимулювати виробників підвищувати рівень захисту господарств, дотримуватися відповідних норм профілактики та боротьби з АЧС.

Коментарі відвідувачів (0):