В Україні відновилася вегетація посівів після зимівлі та розпочалася сівба ярих культур

2017-03-27 12:10:54
В Україні відновилася вегетація посівів після зимівлі та розпочалася сівба ярих культур

Протягом другої декади березня в Україні зберігалася тепла погода. Наприкінці декади на територію країни зайшли холодні повітряні маси. Окрім зниження температури повітря на заході та півночі спостерігалося тимчасове випадіння снігу.

 

Максимальні температури повітря сягали +9-13, на півдні до +14-16 градусів, мінімальні – до 6 градусів морозу.

 

По всій країні пройшли опади різної інтенсивності у вигляді дощу, місцями зі снігом. В Рівненській, Житомирській, Вінницькій, Тернопільській, Хмельницькій, Івано-франківській та Чернівецькій областях кількість опадів на 215-388% перевищувало норму, тоді як в Закарпатті та на Одещині опади склали лише 55-63% норми. В інших регіонах кількість опадів відповідала показникам норми.

 

Відновлення вегетації рослин пройшло в першій декаді березня, за винятком північно-східних регіонів, де через нестачу тепла рослини лише почали пробудження.

 

Надлишок вологи та низькі температури ґрунту затримують проведення посівних робіт. Проте на півдні країн сівба ранніх ярих культур розпочалася на 10-15 днів раніше звичних строків.

 

Запаси продуктивної вологи в ґрунті експерти оцінюють, як достатні та оптимальні, проте в деяких регіонах – як надлишкові.

 

Станом на 20 березня посіви озимих культур в Україні знаходились в фазі кущення, створення вузлових коренів, третього листа та сходів. Стан рослин добрий та задовільний.

 

Рослини озимої пшениці через несприятливі осінньо-зимові умови виявилися пошкодженими в окремих регіонах Херсонщини, Київщини, Сумщини, Харківщини, Тернопільщини та Рівненщини.

 

На більшості площ з озимим ріпаком спостерігається створення листової розетки, подекуди – ріст стебла.

 

Продовжується сівба ярого ячменю та пшениці, гороху. На раніше засіяних площах спостерігається проростання насіння та поява сходів. Розпочалася сівба вівсу.

 

У багаторічних трав почалося зростання стебла.

Коментарі відвідувачів (0):