В Україні створили коаліцію за відміну мораторію на продаж землі

2018-06-25 12:01:55
В Україні створили коаліцію за відміну мораторію на продаж землі

Прибічники скасування мораторію на продаж землі в Україні з різних галузей діяльності об’єдналися в Громадську коаліцію, що виступає за скасування мораторію.

 

Головною метою сільгоспвиробників, правозахисників, економістів та банкірів, журналістів та політиків, які увійшли до об’єднання, є скасування чинного мораторію з 1 січня 2019 р.

 

В меморандумі, що підписали представники понад 20 організацій, наведені 14 причин, через які необхідно негайно скасувати мораторій, а також визначені 8 основних принципів, за якими повинен працювати ринок сільгоспземель.

 

Зокрема, право придбання сільгоспземель на першому етапі мають отримати виключно українські громадяни та організації. Для малих та середніх виробників повинні бути створені рівні умови доступу до банківських кредитів. Має запрацювати агенція з надання кредитних гарантій та створення сприятливих для залучення зовнішніх гарантій умов.

 

Максимальна кількість землі у власності однієї особи (фізичної або юридичної) має обмежуватися можливим зв’язком власності та контролю. Також повинна існувати мінімальна ціна продажу.

 

Необхідно прописати забезпечення прав орендарів у випадку переходу земельних ділянок до нового власника. Банкам повинні створити особливі умови для використання землі у вигляді застави.

 

Меморандум закликає всіх представників влади публічно оголосити власне ставлення до мораторію. Так, президенту пропонується висловити позицію про вплив мораторію на економіку країни та добробут громадян; прем’єр-міністру – запропонувати на розгляд парламенту проект закону про ринок землі; нардепам та уповноваженому ВР з захисту прав людини – відправити подання в Конституційний суд про визнання мораторію таким, що порушує конституційні права громадян та до початку виборчої кампанії прийняти закон про обіг земель.

 

Меморандум можуть підписати будь-які організації та народні депутати.

Коментарі відвідувачів (0):