В Україні на 30% подорожчали ЗЗР

2018-01-10 12:21:20
В Україні на 30% подорожчали ЗЗР

За підсумками 2017 р. засоби захисту рослин в Україні подорожчали щонайменше на 30%. Експерти вважають, що подібна тенденція збережеться й у 2018 році.

 

Головним чинником зростання стала зупинка у КНР заводів, що виробляли отрутохимікати. Задля охорони екології їх закрили або перевели на роботу в половину потужності, що викликало глобальну нестачу пестицидів.

 

У вітчизняних підприємств, що працювали з китайськими, виникли проблеми з закупівлею препаратів, тому ЗЗР на внутрішньому ринку України різко подорожчали.

 

Найбільше подорожчали інсектицидні препарати. Протягом року в Китаї імідаклоприд додав у ціні 92%, ацетамиприд 113%, хлорпіріфос майже 63%.

 

Середня ціна на гліфосат в Китаї за рік виросла на 40,9% та продовжує зростати, оскільки дорожчає гліцин, який є сировиною для виробництва препарату.

 

Через подорожчання сировини за рік метрибузін та дельтаметрин виросли в ціні на 69%, тебуконазол – на 54%, тірам – на 41,6%.

 

Деякі діючи речовини, що виробляються у КНР, за рік додали в ціні понад 30%. Так, біфентрин подорожчав на 37,9%, ацетохлор – на 17,5%, клетодім – на 16,6%, нікосульфурон – на 19%, хізалофол-п – на 19,5%, бета-циперметрин – на 23%.

 

Зупинка заводів, що виробляють діючі речовини, сильніше вплинула на ціни, ніж збої в роботі підприємств, які виготовляють формуляції. Заводи по виробництву пестицидів відчувають сильний попит на сировину. Китайські підприємства не в змозі задовільнити його, тому віддають перевагу клієнтам, які уклали угоди ще з літа та повністю розрахувалися за ними. Всі інші стоять у черзі, навіть ті компанії, що працюють на ринку КНР, - розповідає керівник компанії «Агрохимікат» Г. Морозова.

 

Експерти попереджають, що така ситуація може призвести до збільшення надходження в Україну неякісної продукції.

Коментарі відвідувачів (0):