В Україні договори оренди землі тепер можна реєструвати онлайн

2017-12-07 12:06:50
В Україні договори оренди землі тепер можна реєструвати онлайн

Мінюст України у співпраці з Мінагрополітики та Держагентством з питань електронного управління запровадили послугу онлайн реєстрації договорів оренди сільгоспземель, що дозволить протягом декількох хвилин подати заяву на реєстрацію договору, уникаючи черг та відвідувань чиновників.

 

Тепер для цього достатньо скачати в електронному вигляді угоду про оренду землі та завірити її електронним цифровим підписом. Одночасно наявність ділянки буде перевірятися в базі даних Держгеокадастру.

 

В Держреєстрі прав на нерухоме майно щорічно фіксується понад 10 млн заяв, з яких 20% стосуються земельних питань. Проте через виконання вимог «антирейдерського» закону попит на дану послугу значно превалює над кількістю реєстрацій.

 

Система електронної взаємодії держреєстрів, що має назву «Трембіта», дозволить швидко вирішити давню проблему та запобігти рейдерським захопленням та корупції.

 

Під час оформлення заявки на реєстрацію код ділянки перевірятиметься в Держгеокадастрі. В разі відсутності даних про ділянку або помилки в коді заявка не буде прийнята, що дозволить зменшити кількість відмов, пов’язаних з помилково поданими даними, та скоротить час оформлення договорів.

 

Невдовзі до системи додадуть 20 основних держреєстрів, що дасть змогу перевести в електронний вигляд понад 98% адмінпослуг та сервісів.

 

В Мінюсті обіцяють, що нова система дозволить уникнути ризиків шахрайства та спростить взаємодію громадян та підприємців з державою.

 

Наразі послуга доступна на порталі «Онлайн будинок юстиції».

 

Нагадаємо, що станом на 01.07.17 в Україні зареєстровано 50553 договорів оренди земельних ділянок загальною площею 1,4 млн га, які були укладені без конкурсу. Крім того, діють 4,7 млн договорів оренди земельних паїв сукупною площею 16,6 млн га.