В США кукурудза дорожчає, в Україні - навпаки

2016-11-21 13:11:32
В США кукурудза дорожчає, в Україні - навпаки

Світові ціни на кукурудзу, після падіння до багаторічного мінімуму, знову почали зростати. Певним чином на динаміку котирувань вплинули вибори президента в США.

 

Ще донедавна кукурудза була єдиною культурою, ціна якої невпинно падала. Проте наразі ціни на неї починають зростати, навіть незважаючи на високий світовий врожай.

 

Підсумком президентських виборів у США стала відмова Мексики від злакових культур американського виробництва. Різке знецінення національної валюти викликало сильне зростання цін на імпорт. За одну післявиборну ніч кукурудза подорожчала на 10%. В очікуванні стабілізації курсу валют постачальники тимчасово зупинили закупівлю зерна.

 

Ринок миттєво відреагував на такий крок. Акції корпорації Archer Daniels Midland, що є одним з найбільших експортерів продукції з США, через подібну невизначеність впали на 9%. Проте аналітики вважають, що наразі занадто рано говорити про довгострокові наслідки обрання Д. Трампа.

 

Для Мексики США вважаються ключовим напрямком. Потреби країни в імпортній кукурудзі становлять близько 10 млн. тон на рік. В минулому сезоні саме Мексика стала основним покупцем американської кукурудзи. Поставки зі США набагато вигідніші, ніж продукція з Європи чи країн Латинської Америки. Під час передвиборчої кампанії Трамп заявляв про наміри переглянути торгові відносини з Мексикою, в тому числі Північно-американську угоду про вільну торгівлю.

 

Вартість американської кукурудзи виросла до 139,76 $/тону.

 

Ціни української кукурудзи знизилися до 150-151 $/тн з доставкою в порт, після росту до рівня $154-155 протягом жовтня-листопада, пов’язаного з логістичними проблемами та невеликою кількістю пропозицій на ринку.


Зараз пропозиція кукурудзи перевищує попит, тому ціни почали знижуватися. Особливо це відчутно на базисі EXW-елеватор, де ціни впали на 100-200 грн/тону, а деякі трейдери взагалі призупинили закупівлю.