В наступному сезоні ЄС скоротить виробництво ріпаку

2019-10-29 12:45:10
В наступному сезоні ЄС скоротить виробництво ріпаку

За даними Єврокомісії, через посушливі умови під час сівби ріпаку під врожай 2020 року, його виробництво може знизитися третій сезон поспіль.

 

Посуха в окремих регіонах Франції, Німеччини та Східної Європи призвела до зменшення посівних площ під ріпаком, який є основною олійною культурою Євросоюзу, що використовується в продовольчій та біодизельній галузі.

 

Внаслідок посушливої погоди в серпні та першій половині вересня основні європейські країни-виробники відклали сівбу ріпаку, - повідомляється в щомісячному звіті MARS.

 

Так, на півночі Франції, Німеччини, в Румунії, Болгарії, Угорщині, Іспанії та Україні через дефіцит вологи ріпак сіяли вже у вересні та після оптимальних термінів, через що частина аграріїв скоротила посівні площі під олійною. Опади, що пройшли наприкінці вересня, не змогли покращити стан посівів, що негативно вплине на врожайність ріпаку в новому сезоні.

 

Проте в Ірландії, Великобританії, Чехії, Польщі та країнах Балтії кількість опадів відповідала нормі та була достатньою для отримання гарних сходів. 

 

Виробництво ріпаку скорочується два сезони поспіль через посушливі умови під час сівби та проблеми зі шкідниками навесні, які виникли після заборони на використання окремих інсектицидів на ріпаку.

 

У 2018 р. обсяг виробництва впав у порівнянні з середнім 5-річним показником на 9% до 6-річного мінімуму, а у 2019 році – на 20% до найнижчого з 2006 року рівня.

 

Крім того, сівбу ярої пшениці в ЄС через опади у вересні та жовтні також відтермінували, проте в разі сприятливої погоди шанси вдало завершити посівну залишаються, оскільки пшениця має пізні терміни сівби.

 

Погодні умови в Польщі та Франції сприяли сівбі, тоді як дощі в Німеччині та Великобританії, а також посуха в Румунії, Болгарії та Угорщині перешкоджали посівним роботам.