В березні індекс продовольчих цін FAO знизився

2017-04-07 12:10:12
В березні індекс продовольчих цін FAO знизився

Після того, як в лютому світові продовольчі ціни досягли дворічного максимуму, в березні на тлі очікування гарного врожаю зернових вони почали падати, - повідомляє Продовольча та сільськогосподарська організація ООН.

 

Ціни на продовольчі товари п’ять років поспіль падали завдяки надлишку пропозицій, сповільненню темпів розвитку світової економіки та потужному американському долару, проте в останні два місяці індекс зростання цін виріс до 175,5 пунктів в лютому, що стало рекордним показником з 2015 року.

 

Індекс цін, що показує щомісячну зміну цін на продовольчий кошик (до складу якої входять олійні, м’ясні та молочні, зернові продукті, цукор), в березні опустився відносно лютого на 2,8% та склав 171 пункт.

 

Всі основні продукти подешевшали на тлі рясних пропозицій, і лише ціни на м’ясо виросли на 0,7% через високий попит на яловичину та свинину в Азії.

 

Експерти FAO очікують, що в 2017 році виробництво зернових буде нижчим за рекордний обсяг 2016 року, та сягне 2,597 млрд тон, головним чином, за рахунок скорочення виробництва пшениці на 2,7%. Врожаї пшениці зменшаться в Канаді, США та Австралії через скорочення посівних площ.

 

Очікується, що споживання злакових в 2017 році виросте на 0,8% до 2,597 млрд тон, проте використання зерна для виробництва біопалива та кормів уповільниться.