В Адміністрації Президента хочуть включити до нового закону про ринок землі питання грошової оцінки

2018-07-20 14:14:15
В Адміністрації Президента хочуть включити до нового закону про ринок землі питання грошової оцінки

У законопроекті про ринок землі повинно бути роз’яснення механізму грошової оцінки. Таку інформацію надав керівник Головного департаменту з питань впровадження реформ Адміністрації Президента України Ярослав Сидорович на прес-конференції, присвяченій шляхам підтримки міжнародними партнерами земельної реформи в нашій країні.

 

Він запевнив, що вирішення питання щодо зняття мораторію на продаж землі є актуальним. Але не можна просто зняти мораторій на продаж землі, не прийнявши відповідного закону. Це повинно створити правила, а також прозорий процес, зможе захистити від рейдерських захоплень, не допустить виснаження землі.

 

За словами Ярослава Сидоровича, якщо обрати варіант індивідуальної грошової оцінки землі, це спричинить значні матеріальні витрати. Європейські країни обрали курс групової оцінки вартості землі та нерухомості. Є підстави вважати, що це не призведе до корупційних ризиків.

 

Така методика оцінки повинна бути закріплена у законопроекті про ринок землі. Це допоможе дати відповідь на запитання, яким чином продавати землю, укладатися договір оренди та оплата податків.

 

Якщо буде відмінено мораторій, це сприятиме зростанню ВВП України на 1,2%. Про це заявила директор Всесвітнього банку у справах Білорусі, Молдови та України Сату Кахконен. Також це допоможе в отриманні гранту Євросоюзу на проведення інвентаризації державних земель у Київській, Львівській та Миколаївській областях.

 

Крім того, С. Кахконен відмітила, що сьогодні в Україні землі державної власності керуються неефективно, а цей інструмент зміг би приносити $60 млн. додаткових надходжень до місцевих бюджетів.

Коментарі відвідувачів (0):