В 2017 році в Україні зафіксовано 700 рейдерських захоплень в секторі АПК

2017-10-24 12:16:15
В 2017 році в Україні зафіксовано 700 рейдерських захоплень в секторі АПК

За офіційною статистикою протягом 2017 року в Україні зафіксовано понад 700 випадків рейдерських захоплень у галузі АПК, - повідомив депутат ВР від «Самопомочі» І. Мірошниченко, який одночасно є членом урядової комісії з питань захисту прав інвесторів.

 

Всі подібні випадки проводяться за допомогою підробки документів, фальсифікації орендних договорів, майнових прав, рішень наглядових рад.

 

На думку депутата, першопричинами вказаних випадків є недоліки законодавства, якими й користуються рейдери, щоб увійти до бізнесу, отримати прибутки та при цьому не потрапити до в’язниці.

 

Сьогодні рейдери – це грабіжники, які відбирають у підприємців бізнес.

 

ГО «Бізнес-Варта», в якій І. Мірошниченко очолює наглядову раду, розробляє законопроект з 15 принциповими змінами, що сприятимуть боротьбі з рейдерством. Документ буде готовий за 2-3 тижні, проте для його ухвалення може знадобитися декілька місяців, оскільки в ВР є сили, що протистоятимуть прийняттю закону.

 

Мірошниченко зазначив, що всі рейдерські захоплення є системними, добре організованими та пов’язані з певними особами.

 

На думку генерального директора Асоціації фермерів і приватних землевласників Дніпропетровщини А. Гайворонського, «рейдерство починається не з районного або обласного рівня, а проводиться за потуранням службовців Мінюсту, МВС та Генеральної прокуратури».

Коментарі відвідувачів (1):
14:11:55 2017-10-24

На даний момент така ситуація відбувається з нами. Вже місяць на нас тиснуть, щоб відібрати врожай і землю. Ніякі звернення не допомагають, апеляції та скарги не розглядаються. Всі рішення суду про арешт майна та врожаю фіктивні. Всі все розуміють, а допомоги очікувати нема звідки. Страшно жити в такій країні.