Узгоджене скорочення видобутку не підвищить ціни на нафту, а лише втримає від падіння

2020-04-13 12:22:36
Узгоджене скорочення видобутку не підвищить ціни на нафту, а лише втримає від падіння

Країни ОПЕК+ домовилися скоротити видобуток нафти на 9,7 млн барелів/добу. До переговорів, що тривали протягом 10 годин у четвер та продовжилися вихідними, вперше в історії приєдналися США, які завдяки сланцевій революції стали одним з найбільших світових виробників нафти. Проте скорочення видобутку не врятує ціни на нафту, оскільки за відсутності попиту на світовому ринку нафти запаси її продовжують зростати.

 

Вірус Covid -19 поширюється планетою. Вже інфіковано майже 2 млн людей, з яких понад 100 тис померли. В Китаї, де карантинні обмеження послабили, кількість захворювань знову почала зростати.

 

Наразі у світі в карантині знаходяться майже 4 млрд людей, що призвело до різкого скорочення виробництва й обсягів торгівлі, та знизило попит на нафту та енергоресурси.

 

Китай є найбільшим у світі споживачем енергоресурсів, попит на які різко впав після закриття виробництв та інших карантинних обмежень. Наразі попит поступово зростає, але поки він відновився лише на 80%. Користуючись низькими цінами на нафту країна поповнює стратегічні запаси. Проте враховуючи значний надлишок нафти на світовому ринку в минулому році, швидко світовий попит на енергоресурси не відновиться.

 

За даними Bloomberg, надлишок нафти на світовому ринку наразі складає 15-35 млн барелів/добу. Тому скорочення видобутку на 10 млн барелів не змінить тенденцію перевиробництва. Більшість сховищ вже заповнені, хоча Стратегічний нафтовий резерв США залишається недозаповненим на 77 млн барелів. Минулого місяця Конгрес не затвердив бюджет на закупівлю 30 млн барелів. Додатково від 80 до 100 млн барелів може придбати Китай. А Індія планує придбати у Саудівської Аравії, ОАЕ та Іраку 15 млн барелів, якими заповнить резервні потужності державних НПЗ. Обсяги сховищ в інших країнах знаходяться у межах статистичної похибки.

 

Таким чином, запасів потужностей вистачить хіба що на 10 днів, навіть якщо рахувати по нижній межі профіциту та максимальному обсягу резервних сховищ. Далі в будь-якому разі будуть зупинені свердловини, в першу чергу, у країнах з високою вартістю видобутку – США, Канаді, а потім відбудеться обвал фінансового та товарного ринків, особливо енергетичних культур, таких як пальмова та соєва олія, кукурудза та ріпак.

Коментарі відвідувачів (0):