Уряд змінив правила зберігання зерна на елеваторах

2017-03-27 12:17:30
Уряд змінив правила зберігання зерна на елеваторах

Кабмін 10 березня відмінив дію інструкції № 661, що регламентувала ведення обліку зерна та оформлення проведених з ним операцій на підприємствах з хлібоприймання та зернопереробки.

 

Дія відповідного розпорядження № 166-р починається з 10 травня. Воно дозволить оптимізувати зберігання партій зерна на портових елеваторах та підвищити продуктивність роботи зернових терміналів.

 

Міжнародні стандарти ISO, згідно яких укладаються зовнішньоекономічні угоди для експорту зерна, дозволяють змішування зерна різних класів в трюмі судна, в той час, як вітчизняні ГОСТи вимагають окремого зберігання такого зерна. Це призводило до неповного використання потужностей портових елеваторів під час формування суднових партій та зменшення продуктивності роботи елеваторів та портів.

 

Відміна застарілих норм, на якій вже давно наполягали фахівці АМПУ, зменшить логістичні витрати, дозволить оптимізувати процес зберігання зерна, підвищить пропускні потужності елеваторів та портів і, як наслідок, призведе до збільшення валютних надходжень до бюджету. Очікується, що прийняте рішення дасть змогу отримати до 2020 року додатково понад 10 млрд. грн.

Коментарі відвідувачів (0):