Уряд вирішив передати фермерам 500 тис га земель

2018-04-05 12:14:33
Уряд вирішив передати фермерам 500 тис га земель

На засіданні в середу Кабмін погодив та направив для розгляду до ВР законопроект, який передбачає передачу у власність майже 25 тис людей з усіх регіонів країни понад 500 тис га сільськогосподарських земель, що раніше були віддані у постійне користування фермерам та їх спадкоємцям.

 

У 90-х роках сільськогосподарські ділянки надавалися фермерам у постійне користування з правом довічного володіння та можливістю успадкування. Проте чинне законодавство не дозволяло оформити документи на власність та передавати землю у спадщину, що створювало істотні юридичні проблеми багатьом фермерським господарствам.

 

«Прийняття даного законопроекту, узгодженого з Асоціацією фермерів та приватних землевласників, відновить соціальну справедливість, оскільки сільгоспземлі в Україні мають належати фермерам, що започаткували фермерський рух, а не агрохолдингам чи латифундистам», - повідомив Прем’єр-міністр В. Гройсман.

 

Згідно з законопроектом, надані фермеру у постійне користування з правом довічного володіння земельні ділянки передаються у власність господарства за заявою засновника, яка в залежності від місця розташування землі подається до органу місцевого самоврядування або відділу Держгеокадастру разом з технічною документацією, документами на право власності, а у випадку смерті отримувача землі – з документами про право на спадщину.

 

За рішенням Уряду, яке направлено на підтримку та розвиток фермерства в Україні, у власність фермерських господарств може бути передано 543,5 тис га землі.

Коментарі відвідувачів (0):