Уряд схвалив законопроект про приватизацію підприємств спиртової галузі

2016-11-17 12:37:20
Уряд схвалив законопроект про приватизацію підприємств спиртової галузі

Законопроект, який передбачає демонополізацію спиртової галузі та передачу підприємств, що входять до її складу, з державної до приватної власності, був ухвалений вчора на засіданні Кабінету Міністрів.

 

Він став підсумком спільної роботи Міністерств агропродполітики та економіки, а також Фонду держмайна. Презентував законопроект Т. Кутовий, який пояснив, що «реформувати спиртову галузь країни потрібно було вже давно. Тіньовий оборот галузі в минулому році склав 45% від загального споживання, хоча в 2007 році він становив лише 10%. Наразі із 78 спиртових заводів, що підпорядковуються Мінагрополітики, працюють тільки 15. Сюди ж включені ті, що виробляють технічний спирт та біоетанол. За рахунок проведення приватизації цих підприємств державний бюджет отримає 5-6 млрд. грн».

 

Новий закон не лише зменшить корупцію в галузі та переведе  її функціювання на ринкові засади, але й захистить інтереси працівників згаданих підприємств.

 

Підприємства, які виробляють спиртову та лікеро-горілчану продукцію, перед проведенням процедури зміни власності планується розділити на дві групи. В першу групу увійдуть ті, які вдасться продати за найвищою ціною. Власникам таких підприємств дозволять протягом 7 років виробляти харчовий спирт в обсягах, що відповідатимуть потужностям придбаних об’єктів.

 

Власники підприємств, що увійдуть до другої групи, зможуть виробляти лише технічний спирт. Велика кількість об’єктів цієї групи після зміни власника може бути переобладнана для виробництва біоетанолу.

 

Закон встановлює перехідний період тривалістю 7 років, під час дії якого імпортувати спирт буде дозволено лише підприємствам державної власності.