Урожай сої в Україні залишається на рівні 2015 року

2016-08-16 14:20:59
Урожай сої в Україні залишається на рівні 2015 року

Виходячи з даних Держстату, експерти асоціації "Дунайська соя" прогнозують, що валове виробництво сої, до кінця 2016 року, залишиться на рівні 3,9 млн. тонн і не перевищить торішніх показників в 3,92 млн. тонн.

 

"У 2016 в Україні знизився об'єм посівних площ, які сьогодні складають близько 2 млн. га. Причиною цього стало не лише зниження об'ємів експорту сої. Чималу роль зіграли й побоювання аграріїв відносно нестабільних погодних умов", ― так прокоментувала поточні події Інна Ільєнко, директор "Дунайської сої" в Україні. "Середній врожай на території України складає приблизно 2,1 тонни/Га, а це на 10% нижче ніж в країнах Західної Європи. У порівнянні з Німеччиною, Італією і Канадою, Україна не добирає близько 40%".

 

"Український аграрний сектор цілком може досягти врожайності на рівні 3 тонн/га. Але для досягнення таких результатів необхідно буде освоїти ефективніші технології вирощування, збільшити якісні показники, освоїти нові виробничо-побутові цілі", ― говорить Володимир Степанчук, заступник корпорації "Сварог Вест Груп".

 

Варто зазначити, що темпи зростання української сої залишаються одними з найвищих, серед олійних культур.

 

Ціна на сою нового урожаю на рівні 370-375$, з доставкою в порт, набагато вигідніша, в порівнянні з ціною минулого року. А це може стати додатковим стимулом для збільшення площ під соєю в 2017 році.

Коментарі відвідувачів (0):