Уповільнення експорту з Аргентини підтримує ціни на сою та кукурудзу в Україні

2020-04-01 12:18:09
Уповільнення експорту з Аргентини підтримує ціни на сою та кукурудзу в Україні

Відвантаження кукурудзи, соєвих бобів та шроту з портів Аргентини уповільнюється, оскільки уряд зробив інспекції судів ретельнішими, щоб впевнитися у відсутності інфікованих Covid -19 серед членів екіпажів.

 

За даними логістичної агенції NABSA, станом на 27 березня в порту Росаріо, що є центром експорту сільгосппродукції з країни, збитий графік завантажень на 21 судно, оскільки перевірка кожного з них затягується щонайменше на один день.

 

Поставка сої до портів ускладнюється, оскільки подекуди муніципальна влада відмовляється надавати дозволи на проїзд вантажівок її територією.

 

В районі порту Росаріо десятки міст не виконують видане минулого тижня урядом розпорядження про недопущення зупинки експорту, що може призвести до перебоїв у постачанні сільгосптоварів до портів.

 

Профспілки портових робочих, стивідорів, членів екіпажів буксирів та операторів елеваторів звернулися до влади з проханням забезпечити 14-денний карантин судів.

 

В уряді заявили, що працюють над проблемою та намагаються врахувати вимоги всіх сторін відповідно до національних протоколів.

 

Затримка експорту з Аргентини підтримала ціни на українську кукурудзу та сою, які опускалися під тиском пропозицій нового врожаю з Південної Америки. Після зростання цін на сою з Аргентини та Бразилії на 3-4 $/т до 335-348 $/т FOB, ціни попиту на сою в Україні в порту за тиждень виросли на 5-10 $/т до 365-370 $/т, що відповідає рівню 375-380 $/т FOB, а ціни на кукурудзу виросли в порту на 5-6 $/т до 168-169 $/т, що відповідає рівню 180 $/т FOB.

 

Економіка країн Південної Америки страждає від зупинки експорту, тому їх уряди намагаються якнайшвидше відновити роботу портів та прискорити відвантаження. Це вже найближчим часом посилить тиск на ціни та опустить попит на спотові поставки української сої та кукурудзи.

Коментарі відвідувачів (0):