Укріплення курсу гривні зупинилося

2018-02-14 12:08:52
Укріплення курсу гривні зупинилося

У понеділок і вівторок гривня продовжила зміцнюватися на валютному ринку як на міжбанківському, так і в готівковому. Нацбанк виходив на міжбанківські торги викуповувати надлишок валюти стримуючи різке падіння курсу долара.

 

Вчора в ході  міжбанківських торгів долар подешевшав на 10 копійок в покупці і на 10 копійок в продажу, але експерти відмічають стабілізацію курсу і зменшення надходження валюти. Було зареєстровано 622 угоди на суму $371,1 млн за середньозваженим курсом 26,6995.

Основною причиною різкого укріплення гривні було заведення спекулятивних капіталів нерезидентів для купівлі  ОВДП, а потім заведення великої кількості валютної виручки експортерами, які притримували її під час зростання курсу нідіючись на отримання додаткових прибутків, а потім коли гривня почала укріплюватися почали швидко продавати намагаючись отримати хоча б запланований курс продажу.

 

Імпортери вдало скористалися ситуацією і не спішили починати купівлю очікуючи дна ринку. Вчора відчувалося, що покупці почали активніше скуповувати валюту розуміючи що подальшого зниження курсу вже не буде.