Укріплення гривні на міжбанку продовжується

2017-08-09 12:28:02
Укріплення гривні на міжбанку продовжується

У вівторок долар продовжив падіння на міжбанку та втратив чергові 6 копійок - з ранкових декларативних 25,76/25,78 грн/$ він опустився до 25,705/25,725 під кінець сесії. Пропозиція активно перевищувала попит з самого початку торгів, що дозволило покупцям вже другий день поспіль повністю диктувати свої умови.

 

Необхідність продавати 50% виручки змушувала експортерів бути дуже гнучкими по курсу. Цим негайно скористалися як прямі покупці, так і спекулянти, які відверто грали «на пониження». НБУ офіційно на ринок з аукціоном так і не вийшов, і падіння котирувань продовжилося. Сценарій сьогоднішніх торгів частково нагадував ситуацію понеділка - долар в першій частині торгів активно дешевшав, але по опівдні фактично завмер у вузькому коридорі до завершення сесії.

 

Обсяги торгів сьогодні трохи знизилися - зареєстровано 454 угоди на суму $ 261,76 млн.

 

Фактори які впливають на гривню:

  • 1) По мірі збирання врожаю різко виросла активність експортерів, пов’язана з необхідністю ведення поточної господарської діяльності. Це стало причиною збільшення пропозиції валюти на ринку на тлі незначної активності покупців.
  • 2) Судячи з усього - дочки іноземних компаній вже вирішили питання виведення дивідендів в сумах, що були узгоджені з Нацбанком на серпень, тому їх купівлі вже не впливають на попит на валюту. На тлі зниження ще майже на 800 млн гривень залишків на коррахунках банків (до 45,3 млрд грн на ранок вівторка) - це працює на користь гривні. Нафтогаз закупив вже достатній запас газу на новий зимовий сезон, тому кількість великих покупців валюти на міжбанку обмежена.