Українській ринок міндобрив стабілізується

2017-06-19 12:08:43
Українській ринок міндобрив стабілізується

Тримісячна зупинка роботи підприємств групи OSTCHEM та введення антидемпінгових мит на російські азотні добрива призвели до стрімкого подорожчання добрив. Останнім часом трейдерська премія по аміачній селітрі сягала 130%.

 

Посилювала хвилювання заборгованість підприємств OSTCHEM перед аграріями, які зробили передоплату за продукцію, проте не мали визначеності зі строками поставок.

 

Прес-служба компанії повідомляє, що до 25-26 червня буде відновлено виробництво міндобрив на заводі в Рівному. Проте проблемою підприємства залишається висока ціна на газ, потреба в якому складає 2 млрд кубічних метрів на рік. Черкаський «Азот» до 20 червня виведе на 100% потужності цехи з виробництва карбаміду, аміачної селітри та карбамід-аміачної селітри. Зазначається, що введення мита на російські добрива посприяло відновленню роботи заводів.

 

За оцінками Мінагропроду, для проведення осінньо-польових робіт необхідно майже 650 тис т міндобрив. Забезпечити сільгоспвиробників міндобривами дозволить введення нульового мита на імпорт до України добрив азотної групи (окрім продукції з Росії). Це захистить аграріїв від сезонних коливань ціни та суттєво зменшить вартість добрив.

Коментарі відвідувачів (0):