Українські порти в Азовському морі залишаються заблокованими

2018-11-29 12:20:00
Українські порти в Азовському морі залишаються заблокованими

Міністр інфраструктури В. Омелян на власній сторінці в соцмережах повідомив, що підходи до Маріупольського та Бердянського портів залишаються заблокованими Росією. За його даними, на вечір 28 листопада дозволу на прохід Керченською протокою очікують 35 судів.

 

Зокрема, на вході до Азовського моря стоять 18 кораблів, з яких 4 прямують до Бердянська, 14 – до Маріуполя. Черги на вихід з Азовського до Чорного моря очікують 3 судна в Бердянському порту та 6 в Маріупольському. Ще 8 кораблів знаходяться біля портових причалів.

 

«Судна рухаються тільки до російських портів Азова, тоді як вітчизняні порти заблоковані, що свідчить про цілеспрямоване нагнітання російською стороною напруги в Азовському морі, направлену на дестабілізацію регіону», - зазначив В. Омелян.

 

Метою таких дій з боку Росії міністр вважає планомірне витіснення України з територій, які закріплені за нею нормами міжнародного права.

 

Раніше віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції І. Клімпуш-Цинцадзе заявила, що атака на українські кораблі в Керченській протоці вкотре підтвердила наміри Росії анексувати Азовське море.

 

Вітчизняне МЗС повідомило про акт агресії Росії відносно України Арбітражний трибунал, де саме розглядається суперечка між країнами стосовно порушення Росією Конвенції ООН з морського права в Керченській протоці та Чорному й Азовському морях.

Коментарі відвідувачів (0):