Україна встановила десятирічний рекорд з експорту ячменю

2017-01-05 13:22:21
Україна встановила десятирічний рекорд з експорту ячменю

Традиційно більша частина експортного обсягу ячменю вивозиться з країни в першій половині сезону. Не став виключенням і 2016/17 МР. За даними Мінагрополітики, протягом липня-грудня Україна експортувала 4,3 млн. тон ячменю, що становить 85% від прогнозованих до експорту 5 млн. тон. Тому вже можна говорити про певні особливості поточної експортної кампанії.

 

Обсяг експорту в порівнянні з 2015/16 МР виріс на 9,5% завдяки збільшенню врожаю та затримці експорту кукурудзи, що дозволило звільнити логістичну інфраструктуру під ранні зернові.

 

З’явилися деякі зміни в напрямках експорту в поточному сезоні. Саудівська Аравія залишається основним покупцем вітчизняного ячменю, хоча частка її споживання зменшилася з 54,7% в минулому сезоні до 40,5% в поточному. З другої на третю сходинку в переліку найбільших імпортерів опустився Китай, скоротивши свою частку в закупівлі з 18,4% до 7,5%. В той же час Лівія наростила закупівлі майже вдвічі, збільшивши частку в експорті з 9,3% до 18,1%.

 

Через скорочення експорту ячменю до Китаю втратив лідерські позиції в рейтингу експортерів найбільший державний зерновий оператор – ДПЗКУ. Він поступився позицією Нібулону, який протягом перших п’яти місяців сезону реалізував на експорт на 14,5% ячменю більше, ніж в попередньому році. Проте найбільший експортер вітчизняного ячменю залишився незмінним. Частка компанії «Гранум Інвест» в загальному обсязі експорту ячменю складає 16%.

 

Подальша динаміка експорту українського ячменю буде залежати від попиту іноземних покупців, на який певним чином впливатимуть світові ціни. Наразі вони знаходяться на багаторічному мінімумі, що в цілому сприяє експорту. Можливо, що до кінця сезону поставки ячменю перевищать прогнозований сьогодні обсяг у 5 млн. тон, хоча і він є рекордним для України за останнє десятиріччя.

 

В Україні ціни на ячмінь з поставкою в порт залишаються на рівні 140-142 $/тн або 4300-4350 грн/тн.

Коментарі відвідувачів (0):