Україна та ЄС можуть зменшити посіви ріпаку через посуху

2019-09-05 12:02:24
Україна та ЄС можуть зменшити посіви ріпаку через посуху

Тепла погода без опадів, що встановилася на території України та частини Європи, може призвести до зменшення посівних площ під ріпаком.

 

Внаслідок зниження офіційного прогнозу виробництва ріпаку в ЄС та запровадження мита на індонезійський біодизель, який виробляють із пальмової олії, ціни на ріпак виросли до найвищого з 2013 року рівня. Вчора на Euronext ріпак подорожчав на 2,25 €/т до 383,25 €/т або 422,69 $/т.

 

Врожай ріпаку в ЄС в цьому році стане найгіршим за останні 13 років та не перевищить 18,5 млн т. Посушливі умови восени пошкодили посіви озимого ріпаку, а заборона на використання окремих пестицидів збільшила втрати врожаю через пошкодження комахами. Задля збереження популяції бджіл в ЄС у 2013 році заборонили використання інсектицидів та неонікотиноїдів на ріпаку, соняшнику та кукурудзі, а з 2018 року заборону поширили на всі культури, окрім тих, що вирощують у парниках.

 

Наразі суха погода у Франції уповільнює сівбу озимого ріпаку під врожай 2020 року.

 

В Україні у серпні також панувала спекотна погода без опадів, проте аграрії активно сіють озимий ріпак, сподіваючись, що незабаром пройдуть дощі. Оптимальні терміни сівби ріпаку в Україні – з 5 серпня по 5 вересня, але на наступну декаду опадів також не прогнозують.

 

Станом на 4 вересня вітчизняні аграрії засіяли озимим ріпаком 814 тис га або 76% запланованих площ. На частині посівів сходи відсутні або дуже погані.

 

Закупівельні ціни на ріпак в порту залишаються на рівні 400 $/т або 12000 грн/т, хоча через скорочення попиту ціни опускаються до 395-398 $/т.

 

Переробники майже завершили приймання ріпаку та почали купувати соняшник. А раннє дозрівання кукурудзи прискорить початок сезону, тому трейдери та портові термінали поспішають завершити програми по ріпаку, щоб приступити до роботи з кукурудзою.

Коментарі відвідувачів (0):