Україна скоротить виробництво цукру в новому сезоні

2019-04-26 12:08:25
Україна скоротить виробництво цукру в новому сезоні

За прогнозом експертів «Укрцукор», в новому сезоні в Україні будуть працювати 34-35 цукрові заводи в порівнянні з 42 заводами, що працювали в поточному МР. Відповідно, виробництво цукру зменшиться на 23-29% до 1,3-1,4 млн т.

 

Скорочення посівних площ під цукровими буряками вплине на кількість цукроварних заводів, які розпочнуть свою роботу восени. Внаслідок обумовленого світовим профіцитом цукру зменшення виробництва, ціни на цукор в Україні виростуть. Станом на 25 квітня в Україні цукровими буряками засіяно 206 тис га або 84% від запланованого обсягу.

 

«Світовий профіцит останніх років погано вплинув на стан виробництва цукру в Україні. Поступове зниження цін, деколи нижче рівня беззбитковості, зменшило фінансові резерви виробників всіх країн, та України зокрема. Зараз важко спрогнозувати врожайність та цукровість буряків, сівба яких майже завершена, проте за попередніми оцінками, виробництво цукру зменшиться на 23-29% до найнижчого з 2013 року рівня – 1,3-1,4 млн т», - розповіли експерти асоціації.

 

В Україні ситуацію ускладнює втрата частини території, та відповідно, частини внутрішнього ринку, постійні логістичні проблеми та зростання цін на засоби виробництва.

 

В Чикаго ф’ючерси на цукор-сирець майже пів року залишаються на рівні 280 $/т. На ціни продовжують тиснути перспективи гарного врожаю цукрової тростини в Індії та Бразилії.

Коментарі відвідувачів (0):