Україна нарощує товарообіг з ЄС

2019-05-16 12:03:28
Україна нарощує товарообіг з ЄС

В 1 кварталі 2019 року обіг торгівлі сільськогосподарською продукцією між Україною та країнами ЄС виріс на 20% до 2,6 млрд $, а додатне торговельне сальдо склало понад 1,1 млрд $, - повідомили в прес-службі ННЦ «Інституту аграрної політики».

 

Протягом вказаного періоду імпорт товарів виріс в порівнянні з 1 кварталом 2018 року на 10% до 735 млн $, а експорт – на 24% до 1,9 млрд $.

 

Найбільшими європейськими покупцями українських агротоварів залишаються Нідерланди, Німеччина, Іспанія, Італія, Франція та Польща, сукупна частка яких в обігу сільгосппродукції в порівнянні з 2018 роком виросла на 24,4% та наразі складає 70%.

 

Основною агропродукцією, яку Україна експортує до ЄС, є зернові культури (насамперед, кукурудза), олійні (соя та ріпак), соняшникова олія та відходи переробної промисловості. При цьому імпортується з країн ЄС кукурудза та насіння соняшнику для сівби, шоколад, тютюн та алкогольні напої, інші харчові продукти.

 

За три місяці поточного року українські експортери повністю використали безмитні квоти на поставки меду, виноградного та яблучного соку, цукру, основну та додаткову квоту на кукурудзу, а також квартальну квоту на поставки м’яса птиці.

 

Якщо Україна й надалі збереже поточні темпи експорту, то за підсумками року зможе вчергове оновити рекордний показник продажів агропромислової продукції до країн Євросоюзу.

Коментарі відвідувачів (0):