Триває обговорення нового стандарту на пшеницю

2018-10-24 12:03:42
Триває обговорення нового стандарту на пшеницю

Вже в наступному році в Україні зміняться вимоги до якості пшениці, що є основною експортною культурою вітчизняного АПК. Чинний ДСТУ 3768:2010 р. вже застарів та вимагає оновлення, тому його замінить новий стандарт «Пшениця. Технічні умови», обговорення якого наразі триває. Проект нового документу, який враховує пропозиції профільних експертів, експортерів та виробників, викладений на сайті «Інституту зернових культур НААН України».

 

Основні зміни стосуються наступних позицій:

  • розділу «Передмова», де вказано розробника документу - «Інституту зернових культур» та профільний технічний комітет 170,
  • розділу «Нормативні посилання», який доповнений стандартом на метод визначення в зернах пшениці сили борошна,
  • розділу «Технічні вимоги», де змінено деякі показники якості для м’якої пшениці,
  • розділу «Методи визначення показників якості», в який включено ДСТУ 4111.4-2002 «Борошно пшеничне. Фізичні характеристики тіста. Частина 4. Визначення реологічних властивостей альвеографом».

 

В новий стандарт включений один клас непродовольчої пшениці та три класи продовольчої.

 

Розробники документу протягом 60 днів з дати публікації повідомлення очікують зауважень та пропозицій щодо вдосконалення стандарту.

 

Зацікавлені сторони можуть надсилати свої коментарі за адресою: ТК 170 «Зернові та продукти їх переробки», ДУ «Інститут зернових культур» НААН України, вул. Володимира Вернадського, 14, м Дніпро, 49027, Україна. Тел/факс: (0562) 36-26-18; e-mail: tk170@ukr.net

Коментарі відвідувачів (0):