Торгова війна США з Китаєм набирає обертів

2018-07-11 12:41:47
Торгова війна США з Китаєм набирає обертів

Вашингтон вирішив піти на ескалацію торгового конфлікту з Китаєм, оголосивши про введення нових мит у розмірі 10% на китайські товари на загальну суму $200 млрд.

 

У Вашингтоні цей захід назвали відповіддю на небажання Китаю піти на поступки і на введення відповідних тарифних обмежень на американські товари на суму $34 млрд. Введення Китаєм імпортного мита в розмірі 25% на американську сою призвело до падіння ціни сої на 18%, а вчорашнє рішення про ескалації торговельних відносин призвело до чергового зниження котирувань на кукурудзу , сою і пшеницю в США. Від торгового конфлікту між США і Китаєм вже виграли бразильські експортери, які збільшили темпи експорту сої завдяки рекордному врожаю.

Також експерти вважають, що країни Чорноморського регіону також отримають зиск від торговельних конфліктів США з Китаєм та ЄС і дозволить підвищити темпи експорту зерна і олійних культур в Китай і ЄС,  особливо кукурудзи.

 

Китай імпортує близько 4 млн тон пшениці і кукурудзи, а також близько 100млн тон сої в рік, при цьому з США вони імпортують 40млн тон сої, і близько 1 млн тон пшениці.

 

Згідно зі статистичними даними, Росія і Україна, чиї традиційні покупці знаходилися в Північній Африці і на Близькому Сході, збільшили поставки пшениці у В'єтнам, Індонезію, Філіппіни, Іспанію, Туніс, Танзанії, Судан, Оман, Мексику і Кенії в сезоні 2017/18.

 

Одним з ринків, де Росія привласнила частку США, є Нігерія, яка, як і Бразилія, традиційно віддає перевагу зерно з більш високим вмістом протеїну, така як тверда червонозерна озима пшениця з США.

 

Росія відправила рекордні 850тыс тон сої в Китай з Приморського краю за період з липня 2017 по травень 2018 року, що більш ніж в два рази перевищує 340 000 тон роком раніше. При цьому Росія збільшила імпорт південноамериканської сої до 2 млн тон.

 

Торговий конфлікт також є шансом для України збільшити поставки своєї кукурудзи в Європейський Союз, який ввів 25-відсоткове імпортне мито на кукурудзу з США в червні.

Коментарі відвідувачів (0):