Термін оренди землі в Україні обмежать 7 роками

2017-06-08 12:53:43
Термін оренди землі в Україні обмежать 7 роками

Уряд затвердив постанову, за якою тепер отримати в оренду державну землю сільськогосподарського призначення можна буде лише на термін до 7 років за підсумками аукціону, де стартова ціна складатиме не нижче 8% від нормативної оцінки.

 

Держгеокадастр повинен буде виставляти на аукціони повернуті з оренди землі, що дозволить ліквідувати схему, при якій вони ділилися на ділянки площею 2 га та безоплатно розподілялися під виглядом земель особистих сільських господарств. А також має привести раніше укладені угоди у відповідність до нових норм, що дозволить збільшити надходження до місцевих бюджетів до кінця 2018 р. на 1 млрд грн, - розповів заступник міністра агрополітики М. Мартинюк.

 

Сьогодні на аукціонах по здаванню в оренду держземлі ставка складає 13-15%,а для оренди державних та приватних земель – від 5 до 8%.

 

Постанова вимагає обмежити обсяг безкоштовно наданих земель 25% земель, зданих в оренду через аукціони, а першочерговими отримувачами таких ділянок будуть учасники АТО за згодою місцевих рад.

 

Відсутність офіційного порядку розподілу державних сільгоспземель призводила до системних зловживань. М. Мартинюк розповів, що протягом 2015-16 років було звільнено 62 керівника обласних та районних управлінь, ще 53 затримані правоохоронцями, в тому числі – 21 за хабар.

 

Нагадаємо, що до 2016 року більшість угод укладалися на термін до 49 років з мінімальною ставкою 3%. Після введення в 2016 р. орендних аукціонів різко збільшилася кількість земель, переданих безкоштовно під виглядом ділянок по 2 га для особистих господарств.

 

До 2013 року розподіл землі проводили райдержадміністрації. Тоді було укладено 40 тис угод по оренді понад 300 тис га землі за ставками нижче 3%.

Коментарі відвідувачів (0):