Тенденції ціни на сою поки що не визначилися

2018-03-26 12:05:56
Тенденції ціни на сою поки що не визначилися

У п’ятницю Китай визначив перелік товарів на суму 3 млрд $, на які будуть введені імпортні мита у відповідь на дії США. Хоча сою не включено до вказаного переліку, китайські імпортери почали активно купувати ріпаковий шрот та суху барду (продукт, що отримують при виробництві етанолу), які використовують в тваринництві на рівні з соєвими бобами та шротом. Одночасно китайські трейдери збільшили закупівлю бразильської сої.

 

Зменшення рівня опадів в Бразилії дозволило активізувати збирання сої. За даними AgRural, обмолочено вже 65% посівів, що на 3% поступається рівню минулого року, проте на 3% перевищує середній 5-річний показник.

 

В Чикаго у п’ятницю котирування соєвих ф’ючерсів майже не змінилися, хоча за тиждень вони подешевшали на 2%. На ціни тисне занепокоєння можливим обмеженням закупівлі сої Китаєм, низький рівень експортних продажів, які протягом тижня скоротилися на 39% до 548 тис т, що на 35,4% поступається показнику відповідного періоду минулого року та прогноз Farm Futures, згідно якому посівні площі під соєю в США виростуть на 1,5% до 91,5 млн акрів.

 

Експерти Буенос-Айреської зернової біржі знизили прогноз виробництва сої в 2017/18 МР ще на 2,5 млн т до 39,5 млн т, що на 31% поступається врожаю минулого року. Ситуацію погіршують низькі температури на півночі країни, що можуть затримати збирання врожаю та несприятливо вплинути на врожайність сої.

 

Чергове зниження оцінки врожаю сої в Аргентині призвело до подорожчання травневих ф’ючерсів на соєвий шрот в Чикаго на 2,7% до найвищого рівня останніх двох тижнів – 421 $/т.

Коментарі відвідувачів (0):