Цьогорічний стан озимини кращий, ніж був в минулому році

2016-12-20 12:12:31
Цьогорічний стан озимини кращий, ніж був в минулому році

Перша декада грудня відзначилася суттєвими температурними коливаннями від 1-6 градусів нижче норми до 1-8 градусів вище за неї.

 

В середині другого тижня спостерігалося різке збільшення середньодобової температури повітря одразу на 4-9 градусів, яке супроводжувалося опадами у вигляді дощів. Вони знищили шар снігу майже по всіх регіонах країни, хоча ще 8 грудня більшість території (окрім крайніх південних районів) знаходилася під сніговим покровом.

 

Наразі посіви озимих зернових знаходяться в різноманітному стані, який розрізняється в залежності від регіонів та навіть всередині них. Це обумовлено станом ґрунтів та попередніми культурами, строками посіву, кількістю опадів та їх своєчасністю та іншими чинниками.

 

На час закінчення вегетації рослин їх стан був суттєво гіршим, ніж в останні роки спостережень. Зелена маса паростків ячменю та пшениці в 1,3-1,9 разів менша, ніж середньонормова. Проте у вузлах кущення знаходиться велика кількість цукрів, особливо там, де строки сівби були оптимальними. Це дозволить рослинам озимих культур добре перенести зимові умови.

 

Загалом стан рослин озимих культур в Україні кращий, ніж був в попередньому сезоні.

Коментарі відвідувачів (0):