Ціни на українську соняшникову олію зростає не дивлячись на відкат цін на пальмову олію

2019-04-16 12:50:20
Ціни на українську соняшникову олію зростає не дивлячись на відкат цін на пальмову олію

На ринку чорноморської соняшникової олії триває зростання цін пропозиції та попиту на тлі скорочення пропозицій через низьку рентабельність виробництва.

 

Виробники стримують продажу насіння соняшнику в очікуванні зростання цін, а також через зайнятість на посівних роботах, тому переробникам доводиться піднімати закупівельні ціни для залучення обсягів і скорочувати свою маржу до мінімуму. Але зростання закупівельних цін обмежене ,  оскільки курс гривні залишається на низькому рівні щодо долара 26,8 грн/т, а ціни експортного попиту ростуть досить повільно.

 

Ціни попиту на українську соняшникову олію виросли до рівня 660-663 $/т FOB, в той час як ціни пропозиції були на рівні 670 $/т FOB з поставкою в травні червні.

 

Ціни на соняшникову олію за минулий тиждень виросли всього на 5-6 доларів, в той час як ціни на пальмову і соєву олію виросли на 20-30 $/т.

 

Активне зростання цін на пальмову олію минулого тижня змінилися зниженням і вчора ціни на пальмову олію на біржі в Куала Лумпурі впали на 0,9% по червневого контракту, досягнувши двотижневого мінімуму 521,4 $/т на тлі високих кінцевих запасів у Малазії .

 

Експорт пальмової олії з Малайзії в першому кварталі 2019 року зріс на 8% порівняно з аналогічним періодом минулого року на тлі зростання попиту з боку Індії, Китаю, Пакистану і США, в той час як експорт з Індонезії збільшився на 15% у січні-лютому 2019 року.

 

Імпорт рослинних олій в Індії в березні виріс на 26% в порівнянні з тим же періодом минулого року до 1,45 млн. тонн, що обумовлено збільшенням імпорту пальмової олії на 5,5% до 802,443 тис. тонн, соєвої олії більш ніж у два рази до 292,925 тис тон і збільшенням обсягів соняшникової олії на 42% до 297,887 тис тон.

 

Загальні запаси рослинної олії до 1 квітня в Індії зросли на 8% порівняно з попереднім місяцем до 2,37 млн тонн, що є шестимісячним максимумом.

 

Станом на кінець березня 2019 року рівень запасів пальмової олії в Малайзії збільшився на 23% у річному вирахуванні до 2,9 млн. тонн, а в Індонезії навпаки, запаси скоротилися на 29% порівняно з аналогічним періодом минулого року до 2,5 млн.тонн станом на кінець лютого 2019 року через високий зовнішній і внутрішній попит.

Обидві країни активно розвивають внутрішній попит на пальмову олію з боку біодизельної промисловості і в цьому сезоні буде використано до 6,5 млн. тонн пальми на виробництво біодизелю, або близько 10% їх виробництва в минулому році.

 

У найближчій перспективі попит на українську соняшникову олію буде на хорошому рівні, але без особливого руху цін вгору, тому ціни будуть залишатися на цьому ж рівні. Закупівельні ціни на соняшник будуть залишатися на тому ж рівні за умови стабільного курсу гривні, яка може виявитися під впливом політичного чинника - результатів виборів Президента України 21 квітня 2019.

Коментарі відвідувачів (0):