Ціни на свинину в Україні встановлюють нові рекорди

2017-06-22 12:18:36
Ціни на свинину в Україні встановлюють нові рекорди

Цьогоріч в Україні на ринку свиного м’яса склалася нетипова ситуація, ціни щотижня встановлюють новий рекорд.

 

Традиційно вартість свинини з лютого до великодніх свят зростає, а потім поступово падає. Проте в поточному сезоні зростання цін продовжилося і після свят. Станом на 16.06.17 вартість живої ваги свиней беконових порід складала 44-47 грн/кг, що перевищувало ціни кінця травня на 10%. А обрізна напівтуша в залежності від категорії та регіону коштувала 79-80 грн/кг.

 

В «Українському клубі аграрного бізнесу» (УКАБ) подібну ситуацію пояснюють декількома чинниками.

 

Протягом останніх років через низьку рентабельність бізнесу та спалахи АЧС відбувалося скорочення поголів’я свиней. Якщо на початку 2015 р. їх нараховували 7,3 млн голів, то в 2016 р. кількість свиней скоротилася до 7,1 млн, а на початок 2017 р. – до 6,7 млн голів.

 

Протягом 5 місяців 2017 р. забій свиней відбувався активніше, ніж торік. Як наслідок, формування обмежених запасів забійних тварин спричинило зростання цін. Виробники намагаються компенсувати прибутки, які були недоотримані в 2016-17 роках через низькі ціни.

 

Крім дефіциту пропозицій, на ціни впливає сезонний чинник. Через спекотну погоду зменшуються добові прирости, тому зростає час для відгодівлі та витрати. Розповсюдження АЧС змусило збільшити витрати на дотримання заходів біобезпеки.

 

Скасування спецрежиму по ПДВ та двократне підвищення мінімальної зарплатні також вплинуло на зростання цін.

 

Збільшити імпорт свинини сьогодні неможливо через високі світові ціни. Протягом 5 місяців 2017 р. закордонні поставки скоротилися на 49% до 1,3 млн $, а в натуральному еквіваленті на 59%.

 

Тенденцію підвищення цін на свинину підтримує активізація експорту живих тварин. В січні-травні 2017 року Україна збільшила експорт свинини до 6,3 млн $, що майже в 4 рази перевищує показник аналогічного періоду попереднього року.

Коментарі відвідувачів (0):