Ціни на сою зростають завдяки посиленню попиту

2017-12-06 12:08:58
Ціни на сою зростають завдяки посиленню попиту

Трейдери очікують виходу нових прогнозів по сої, в яких будуть враховані дані про хід посівної та новини про покращення погодних умов в Південній Америці. Звіт USDA вийде 12 грудня, а Informa та FC Stone вже оприлюднили свої прогнози.

 

Експерти Informa зменшили оцінку виробництва сої в Бразилії на 1 млн т до 110 млн т, тоді як агентство FC Stone покращило свій попередній прогноз на 1,5 млн т до 107,6 млн т.

 

Січневі соєві ф’ючерси вчора в Чикаго виросли на 1% та перетнули психологічний рівень 10 $/бушель, сягнувши позначки 371,25 $/т. Ще більше подорожчав соєвий шрот, ціна якого виросла на 1,7% до 380 $/т, що стало максимумом останніх 5 місяців. Протягом трьох сесій зростання ціни на шрот склало 5%.

 

Головною причиною такого зростання стала посушлива погода в Аргентині.

 

Проте ціни на соєву олію залишаються низькими через падіння попиту та зменшення вартості пальмової олії, котирування якої в Куала-Лумпурі залишаються на мінімумі чотирьох місяців.

 

В Україні ціни на сою завдяки знеціненню гривні виросли на 100-150 грн/т, проте доларові ціни в порту залишаються на рівні 370 $/т на сою з ГМО та 395-400 $/т на сою без ГМО.

 

Попит на сою все ще високий, оскільки трейдери поспішають сформувати судові партії до новорічних свят, тому що потім обсяги пропозицій суттєво скоротяться.

Коментарі відвідувачів (0):