Ціни на сою знову впали під тиском політичних рішень США

2018-07-12 12:03:22
Ціни на сою знову впали під тиском політичних рішень США

Ф'ючерси на сою в Чикаго вчора впали на 2,5% і досягли мінімальної ціни за 10 років на тлі посилення торговельної війни США з Китаєм, і коригуваннями позицій перед виходом звіту WASDE в четвер. Вартість ф'ючерсу на сою опускалася до 311,5$/т, а соєве масло до 633 $/т.

Рішення Трампа про введення нових мит на китайські товари зруйнували надії трейдерів на можливе врегулювання торгового спору найближчим часом.

 

Експерти ринку збільшують свій прогнози виробництва сої в США, і середня оцінка становить в розмірі 117,8 млн тон порівняно з червневої оцінкою 116,5 млн і 119,5 млн тон зібраних у минулому році. При цьому перехідні залишки залишаться на колишньому рівні.

 

Китай вже пообіцяв компенсувати імпортні мита на сою при закупівлі в держрезерв, а також керівник державної компанії COFCO припустив, що збільшаться обсяги закупівель шротів рослинних олій та м'яса в зв'язку зі зниженням імпорту сої із США.

 

Згідно з прогнозом Китайського Національного інформаційного центру по зерну і масел імпорт сої в цьому сезоні зменшитися на 1 млн. тонн до 92,8 млн тон в порівнянні з попередньою оцінкою в 93,8 млн тон і оцінкою від USDA у 103 млн тон.

 

На тлі збільшення попиту з боку китайських покупців вартість бразильської сої продовжує зростати порівняно з американською та різниця ціни досягла 60-80$/тонн.

Зниження цін на сою і соєве масло в Чикаго обвалило ціни на пальмову олію в Малайзії, яке вчора втратила близько 15 доларів, і торгується на рівні 546,2$/т.

 

Ціни на канолу також впали на 2,6% до 493 CAD/т або 373,5$/т під тиском зниження сусіднього ринку сої та сприятливих умов для посівів каноли в Канаді.