Ціни на сою знову під політичним тиском

2018-09-18 12:03:49
Ціни на сою знову під політичним тиском

За наказом Президента Д. Трампа з 24 вересня 2018 США запроваджують 10% імпортне мито на понад 5000 китайських товарів загальною сумою 200 млрд $. Крім того, з наступного року вказане мито зросте з 10% до 25%. Китай вже пообіцяв вжити заходи у відповідь в разі, якщо США не змінять свого рішення, яке практично унеможливлює досягнення компромісу в торговій суперечці під час чергових переговорів, які проводять на цьому тижні представники США та КНР.

 

Новий указ Трампа дасть черговий поштовх на зниження цін на американську сою, високий врожай якої продовжує надходити на ринок. Листопадові ф’ючерси на сою в Чикаго за тиждень втратили 2% та опустилися до 302,5 $/т, а ціни на соєву олію впали на 1,5% до 608,5 $/т.

 

Експорт сої з США за тиждень знизився на 15,3% до 784,7 тис т, що на 15.8% поступається рівню минулого року.

 

При цьому в Китаї скорочується імпорт сої в зв’язку з сезонним зменшенням пропозицій з Бразилії. Особливо помітним стало зменшення контрактів на поставку сої в 4 кварталі, в якому закуплено лише 12,9 млн т, тоді як у 2017 році в цей період було імпортовано 24,2 млн т. Після чергової хвилі взаємних політичних заяв та рішень про підвищення мит, китайські імпортери, напевно, відновлять закупівлю американської сої, ціна якої дозволяє переробникам отримувати маржу навіть після сплати 25% мита.

 

Тому трейдери очікують на цьому тижні відповіді Китаю на новий крок США та рішення, на які американські товари буде накладено мито. Проте подібні дії лише посилюють ведмежі настрої на ринку олійних.

 

Вартість пальмової олії також залишається низькою, наразі на біржі в Куала-Лумпурі вона торгується по 536,72 $/т на тлі сезонного нарощування виробництва та експорту.

Коментарі відвідувачів (0):