Ціни на сою залишаються стабільні на тлі нейтрального звіту USDA

2019-04-11 12:21:56
Ціни на сою залишаються стабільні на тлі нейтрального звіту USDA

МСГ США в своєму квітневому балансі попиту і пропозицій сої практично нічого не змінило в порівнянні з березневою оцінкою.

 

Прогноз світового врожаю сої збільшено на 0,5 млн. т до 360,6 млн тон завдяки збільшенню прогнозу виробництва в Бразилії на 0,5 млн тон до 117,0 млн тон. Прогноз світового споживання також збільшений на 0,6 млн. т до 349,1 млн.

 

Перехідні запаси сої зростуть на 0,2 млн. тон до 107,4 млн. тон. Варто відзначити, що світове виробництво сої у сезоні 2018/19 буде на 6% більше, а перехідні залишки на 8% більше, ніж в минулому сезоні.

 

Для США баланс сої залишився незмінним у порівнянні з березневою оцінкою, тому ф'ючерси на сою залишалися стабільними після виходу звіту, але вчора показали невелике зростання до 336,57$/т на тлі інформації про продаж двох партій сої в невідомому напрямку.

 

Ціни на готівковому ринку сої в Південній Америці продовжують знижуватися на тлі падіння курсу аргентинського песо. За оцінкою агентства Agrisensus ціни сої знизилися до рівня: 322,5$/т. FOB в Аргентині, 345,5-346,25$/т. FOB в Бразилії, 350,5 $ /тон FOB в Gulf США і 371,0$/т. CFR в Китаї з поставкою в травні червні.

 

У Бразилії вже зібрано 84% площ з соєю і залишається інтригою скільки всього сої зберуть у цьому сезоні, оскільки в різних штатах врожайність сильно різниться через несприятливі умови на півдні країни. Місцеве агентство AgRural збільшило свій прогноз виробництва сої в Бразилії на 1,7 млн тон до 114,6 млн тон, а оновлену оцінку від аналітичного агентства CONAB ми отримаємо  сьогодні-завтра, але березневі оцінки  набагато менші, ніж прогноз від USDA. 

Варто зазначити, що бразильський представник USDA у вівторок знизив свій прогноз виробництва сої в Бразилії до 113,6 млн тон, що сильно розходиться з 117,0 млн тон в офіційному квітневому звіті.

 

Китайські офіційні ЗМІ назвали нереалістичними терміни проведення саміту за погодженням торгової угоди в найближчі чотири тижні, що продовжує тиснути на ціни на сою і буде знижувати бажання американських фермерів збільшувати посіви сої в цьому сезоні.

Коментарі відвідувачів (0):